Netiskněte zajíce v pytli

Dnes mám pro Vás 3 důležité věci, na které si dát při tisku pozor:
  1. Zasílání tiskových podkladůJiž na počátku, kdy posíláte tisková data do tiskárny, je třeba vědět, jak správně vytvořit tiské PDF (najdete v ebooku Tajemství tiskařů).Proto velmi doporučuji vyžádat si před tiskem kontrolu tiskových podkladů + výpis chybových hlášek. Díky tomu chybu podchytíte na začátku a grafik může provést opravu – v tuto chvíli Vás to nic nestojí.Pokud tuto kontrolu neprovedete, vystavujete se nebezpečí, že to zjistíte až na hotovém katalogu a to už je pozdě a nedá se to opravit. Navíc za kvalitu podkladů si ručí zákazník,grafik a nelze vadu reklamovat.

  2. Pokud jsou data v pořádku, následuje již samotný tisk. Zde číhá mnoho nástrah, které vy už neovlivníte a výsledek produktu čistě záleží na tiskárně.Jak znám trh, tak osobně bych napočítal na prstech jedné ruky, opravdu kvalitní tiskárny, kam bych se nebál zakázku zadat. V ČR je stále kolem 500 tiskáren, tedy pravděpodobnost, že bez znalosti trhu narazíte na problém je veliká.

  3. Dalším krokem je knihařské zpracování. Ať už si vyberete vazbu V1 šitou či V2 lepenou. Zde hrozí např. to, že v katalogu chybí složky či naopak jsou tam 2 stejné strany a další chybí. To se stává na starších typech strojích nebo neodbornou manipulací zaměstnanců. Moderní linky mají zabudované bezpečností prvky, které umějí detekovat tento problém a vadný kus automaticky vyřadí.
Toto jsou 3 nejdůležitější kroky při výrobě tištěné zakázky. Jedna bez druhé nemůže fungovat ani nejde přeskočit. A konečný výsledek závisí na perfektní symbióze těchto procesů. Nestačí mít jenom kvalitní tiskové stroje a zanedbávat knihařské stroje, pak nemůže očekávat perfektní výsledek.
Proto je důležité mít kompletní moderní výrobu se zkušeným personálem, jenom tak můžete očekávat 100 % produkt.
Bez hluboké znalosti trhu a informací, není často v silách zákazníka toto rozpoznat.
Nelze se ani spoléhat na různé certifikáty kvality a ISO normy. Ty si firmy kupují a je tedy i v zájmu firem nabízející certifikace, aby certifikaci dostali. To co se pak děje za zavřenými dvěřmi těžko uhlídáte.

POKUD NECHCETE TISKNOUT ZAJÍCE V PYTLI, NEVÁHEJTE SE NA MNE OBRÁTIT.
Získejte analýzu ceny tisku zdarma a ušetřete, stačí vyplnit tento formulář Analýza tisku zdarma >>>
nebo mi napište.
Michal
Michal Brotánek
Expert na tisk a polygrafii. Pomáhá firmám i jednotlivcům optimalizovat náklady na tištěné materiály. Katalogy, časopisy, brožury a letáky.
  • EBOOK ZDARMA

    Pokud nyní řešíte tisk katalogů, časopisů, brožur... získejte zdarma mých 10 let zkušeností a doporučení z praxe ve velké tiskárně... a ušetřete i 30 % nákladů na Váš tisk!

    Vaše údaje jsou chráněny. Odesláním souhlasíte se zpracování osobních údajů dle mých Zásad zpracování osobních údajů.
  • Nejnovější příspěvky